Książka dla synowych i teściowych

Relacja teściowej i synowej przez psychologów określana jest jako jedna z najtrudniejszych. Matki kochają, pielęgnują i dbają o swoje dzieci od momentu ich pojawienia na świecie. Nic dziwnego, że trudno zaakceptować im osobę, która nagle staje się ważniejsza dla dorosłej już pociechy. Jednocześnie nie stanowi to wytłumaczenia dla wielu niezbyt miłych, a nawet bardzo wrogich postaw przyjmowanych wobec małżonków dzieci. Teściowa to książka poruszająca kwestię wymagających relacji pomiędzy dwiema kobietami, teściową i synową (https://www.taniaksiazka.pl/tesciowa-sally-hepworth-p-1380103.html). Jednocześnie to ciekawy kryminał, w którym autorka Sally Hepworth poruszyła temat życia idealnego wyłącznie pozornie.

Teściowa idealna

Teściowa Lucy jest kobietą idealną, dla wszystkich poza swoją synową. Diana spełnia się w roli przewodniczki lokalnej społeczności. Jest zaangażowana i aktywna, aż do momentu swojej nagłej śmierci. Kobieta ku zaskoczeniu otoczenia odbiera sobie życie. Zdziwienie jest tym większe gdy na jaw wychodzą fakty, poddające jej samobójstwo w wątpliwość. Niełatwe relacje z synową nie są tajemnicą, więc młoda kobieta szybko trafia do kręgu podejrzanych. Z biegiem czasu na jaw wychodzą kolejne szczegóły, rzucające cień na perfekcyjny wizerunek zmarłej. Sally Hepworth bardzo zmyślnie poprowadziła akcję, czytelnik nie będzie się nudził aż do końca powieści. To książka idealna dla:

  • synowych, sfrustrowanych relacją z teściową,
  • teściowych, które być może powinny czasami postawić się w roli nowej członkini rodziny,
  • mężów i synów, to ich zadaniem jest wprowadzić żonę do rodziny i zadbać, by dobrze się tam czuła.

Oryginalny pomysł na fabułę

W książce Teściowa zostało zawartych kilka wątków, które zainteresują czytelnika. W końcu każdy ma lub miał do czynienia z trudnymi członkami rodziny. Łatwo mu zatem utożsamiać się z bohaterami, a zwłaszcza z Lucy i Dianą. Pomysł na uśmiercenie jednej z bohaterek okazał się trafiony. Zniknięcie problematycznej postaci nie stanowi rozwiązania problemu, bywa natomiast jego realnym źródłem. Sally Hepworth oddała w ręce czytelnika kryminał o nietypowej fabule. Choć konflikty na linii synowa – teściowa bywają poważne, a nawet groźne, to jednak w ich biografiach rzadko pojawia się zbrodnia. Teściowa to jedna z lektur w sam raz na lato. A tym roku także na kwarantannę, której zostało poddanych wielu obywateli. Czas izolacji warto spędzić w towarzystwie dobrej książki. To sposób na poszerzanie horyzontów oraz przyjemną rozrywkę. Z omawianą powieścią na pewno uda się zapomnieć o problemach i niepokojach, związanych z obecną sytuacją.

Winobranie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com