Tajemnice w rodzinie

Każda rodzina ma własną dynamikę, swoje problemy i konflikty. O tym, że za zamkniętymi drzwiami dzieje się różnie, świadczy chociażby relacja Lucy i Diany. Bohaterki książki Teściowa nie przepadają za sobą, choć kochają tego samego mężczyznę. Jedna uważa, że syn zasługuje na więcej. Druga została przez niego wybrana na życiową partnerkę. Sally Hepworth napisała świetną powieść o rodzinie. A także zbrodni, bo takie też się przecież zdarzają. Nierzadko podejrzenia padają wówczas na ludzi z najbliższego kręgu. Tak jest i w tym przypadku, gdy synowa staje się podejrzaną. Czy i jak poradzi sobie Lucy? Dokąd zaprowadzą ją dopiero co odkryte fakty z życia teściowej?

Powieść obyczajowa czy kryminał?

Teściowa to jedna z tych książek, które nieco wymykają się tradycyjnym podziałom. Jest to oczywiście powieść kryminalna, wszak pojawia się w niej:

  • motyw zbrodni,
  • śledztwo policyjne,
  • tajemnica dotycząca życia ofiary.

Niemniej jednak Sally Hepworth udało się zarazem w sposób bardzo wiarygodny przedstawić wieloaspektowe relacje rodzinne. To właśnie przez wzgląd na nie tak wielu czytelników zdecyduje się sięgnąć po książkę Teściowa. Podążanie śladami zbrodni jest oczywiście ciekawe, ale równie frapujące pozostają tajemnice poszczególnych bohaterów. Diana jest postacią wiarygodną, wielu ludzi z ogromnym zaangażowaniem buduje swój nieskazitelny wizerunek. Ideałów jednak nie ma, więc prędzej czy później na skrupulatnie malowanym obrazie pojawiają się pęknięcia. W przypadku Diany tajemnice bohaterki wychodzą na jaw dopiero po jej śmierci. Tym trudniej je wyjaśnić i zrozumieć.

Ciekawa lektura dla wielu czytelników

W historii przedstawionej w Teściowej zaczytują się osoby w różnym wieku. Mężczyzn przyciągnie do tej książki motyw kryminalny, z kolei paniom do gustu przypadnie temat burzliwych relacji pomiędzy członkami rodziny. Biorąc to wszystko pod uwagę, należy spodziewać się sukcesu książki pod tytułem Teściowa. Będzie to ciekawa lektura na wakacje, a także następujące po nich długie jesienne wieczory. Sally Hepworth okazała się bystrą obserwatorką życia rodzinnego i ludzkich dramatów. Przedstawiła z pozoru zwyczajny świat, w którym każdy ma jakieś tajemnice. Pod pozorem bezproblemowego życia kryje się aż nadto kłopotów i różnego rodzaju trudności. Jak to bywa w dobrym kryminale, prawda w końcu wychodzi na jaw. Zanim to jednak nastąpi, czytelnik będzie miał zapewnioną rozrywkę. Ciekawe, czy komuś uda się odkryć tajemnice Diany zanim zrobi to jej synowa. Przednia zabawa gwarantowana.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com